Zawody dla operatorów

Zawody z cyklu Polish Forestry Challenge tradycyjnie odbywają się podczas Forest SHOW. Dotychczas operatorzy ścierali się w konkurencjach na skiderach (rok 2017 – Borsk), dwukrotnie na forwarderach (2017 – Przasnysz, 2019 – Legnica), na ciągnikach rolniczych (2019 – Borsk) oraz pięciokrotnie na przyczepach zrywkowych (2017 – Koszęcin, 2018 – Połaniec, 2020 – Grodzisk Mazowiecki, 2021 – Augustów, 2022 – Borsk).

 

Sponsorem głównym tegorocznych zawodów Polish Forestry Challenge jest firma Serafin Maszyny, która dostarczy również maszynę na potrzeby konkurencji. Będzie to przyczepa zrywkowa Krpan GP10D z żurawiem Krpan GD 8,6 K o zasiegu 8,6 metra i sile podnoszenia 5kNm, którym można podnosić do 1670 kg na wysięgu 4 m.

W zawodach biorą udział operatorzy posiadający uprawnienia UDT. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 

Zwycięzcy dostaną medale i nagrody od sponsora głównego – firmy Serafin Maszyny:
  • Za pierwsze miejsce: Zestaw kluczy Eco Forch 172 elementy
  • Za drugie miejsce: zestaw kluczy Eco Forch 94 elementy
  • Za trzecie miejsce: zestaw kluczy Eco Forch 46 elementów
  • Wygrani otrzymają też gadżety firmowe Krpan/Serafin: czapka zimowa Serafin, miarka drewniana Serafin, Kubek Krpan, szklana butelka Krpan oraz
  • nagrody od pozostałych sponsorów: PKO Leasing, Urząd Gminy Żyraków, Polski Związek Pracodawców Leśnych, RDLP w Krakowie.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Przed przyjazdem można się zarejestrować przy pomocy formularze online, lub zapisać do konkursu w dniu targów (w miarę dostępnych miejsc).