Kategorie

Filtracja oleju i konserwacja maszyn na Forest SHOW

Na Forest SHOW zjawią się firmy zajmujące się konserwacją maszyn – filtracją oleju czy ochroną przeciwpożarową.

Każdy właściciel maszyny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest odpowiednia konserwacja i ochrona przed uszkodzeniami. Dlatego, z pewnością wielu gości Forest SHOW zainteresują stoiska firm zajmujących się właśnie tymi kwestiami.

Pojawi się na przykład firma RATO Industrial Solutions oferująca kompleksowe i nowoczesne rozwiązania ochrony oleju oraz konserwacji maszyn z branży przemysłowej.

RATO Industrial Solutions od ponad 25 lat wspiera czołowych przedstawicieli przemysłu, zapewniając żywotność i niezawodność maszyn w sektorze górniczym, cementowym, automotive, spożywczym i wielu innych. Przy stoisku zwiedzający będą mogli zobaczyć samochód pokazowy, a przedstawiciele firmy zaprezentują odpowiednie rozwiązania do harwestera, forwardera, mobilnego tartaku lub innego urządzenia mobilnego. Dział techniki smarno-olejowej RATO Industrial Solutions opiera się na indywidualnym podejściu do potrzeb każdego klienta i każdej maszyny.

Z systemem mikrofiltracji oleju Kleenoil i olejem Q8 zaprezentuje się firma Preston Group. System Kleenoil pozwala na przefiltrowanie oleju w maszynie zamiast wymieniania go, co niesie ze sobą szereg korzyści: jest tańsze, skuteczniejsze niż wymiana i bardziej przyjazne dla środowiska. Jak wykazały badania, aktywne filtrowanie oleju w harwesterze, forwarderze czy koparce pozwala utrzymać maszynę w znacznie lepszym stanie niż tradycyjne podejście do wymiany płynów. 

Stoisko oraz prelekcję zaprezentuje także firma Voith, specjalizująca się w systemach centralnego smarowania, a także urządzeniach gaśniczych producenta Fogmaker International. Dzięki skutecznej instalacji przeciwogniowej składającej się z przewodu detekcyjnego, butli detekcyjnej i gaśnicy o pojemności 6,5 litra można nie tylko ugasić ogień, ale również uchronić maszynę przed poważniejszym uszkodzeniem. Profesjonaliści z branży leśnej doskonale zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie stanowi możliwość zapalenia się maszyny, więc z pewnością docenią ciekawą ofertę firmy Voith.

A wszystko to już niebawem, 11 marca 2023 roku w Straszęcinie, na Forest SHOW – największej imprezie branżowej w kraju. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do działu Informacje o wydarzeniu!